Příroda kouzlí. Z vodopádu je tak rázem ledopád

ČESKOBUDĚJOVICKO – Aktuální mrazivé počasí nenahrává jen zimním sportům, ale „čaruje“ i v přírodě a vytváří tak nezapomenutelné úkazy. Jeden takový v současnosti najdete v Novohradských horách, kde se vlivem mrazivých dnů z vodopádu stal ledopád. A kam se za ním vypravit?

Vodopád se nachází v Terčině údolí, které leží asi jeden kilometr jihozápadně od Nových Hradů v údolí říčky Stropnice. Toto údolí je anglickým lesoparkem, prochází jím naučná stezka a veřejnosti je volně přístupný celoročně. Dnes park slouží k zejména k rekreačním účelům. Jeho historická funkce však byla zcela jiná, šlechta jej využívala jako bažantnici.

Vstup do chráněného území najdete v Údolí pod Novými Hrady poblíž odbočky silnice na Horní Stropnici. Naučná stezka začíná u Vstupní brány, tady je možné nechat zaparkované vaše vozidlo. Délka naučné stezky je sedm kilometrů – lze ji však dle potřeby kdykoliv zkrátit, je pěší a má dvanáct zastavení.

1. Úvod
2. Hamr
3. Lázničky
4. Modrý dům
5. Vodopád
6. Lesy
7. Průhledy
8. Tvrz Cuknštejn
9. Romantické stavby
10. Louky
11. Dřeviny a byliny
12. Švýcarský dům

Terčino údolí patří k nejnavštěvovanějším místům Novohradských hor. Vydejte se tedy také vstříc poznáním a kráse Novohradských hor.