Návštěvy v nemocnicích Pardubického kraje jsou ode dneška opět povoleny

PARDUBICKÝ KRAJ – Vzhledem k poklesu výskytu akutních respiračních infekcí a chřipkových onemocnění v Pardubickém kraji rozhodl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje o ukončení zákazu návštěv hospitalizovaných pacientů. Počínaje dneškem, tzn. od pondělí 4. března 2019, jsou opět povoleny návštěvy na všech pracovištích Nemocnice Pardubického kraje, tedy v Pardubické, Chrudimské, Orlickoústecké, Litomyšlské a Svitavské nemocnici.

„V uplynulém týdnu došlo v Pardubickém kraji k výraznému poklesu nemocnosti na akutní respirační infekce a chřipku. Epidemická vlna v České republice je již za svým vrcholem a plošný výskyt lze považovat za ustupující. Proto je možné odvolat zákaz návštěv ve všech našich nemocnicích,“ vysvětlil ústavní epidemiolog Nemocnice Pardubického kraje Milan Bořek a dodal: „Návštěvy u hospitalizovaných pacientů na všech odděleních nemocnic však bude nadále řídit zdravotnický personál s ohledem na provoz pracoviště a místní situaci. Návštěvníci s příznaky chřipky nebo respiračního onemocnění budou odmítnuti.“

Zákaz návštěv ve všech zařízeních byl vyhlášen 5. února. „Děkujeme všem pacientům, jejich blízkým a celé veřejnosti za trpělivost. Toto opatření bylo však nezbytné pro ochranu zdraví pacientů i personálu, abychom tak zabránili šíření chřipky v prostředí nemocnic,“ uvedl epidemiolog Bořek.