Na stadionu Za Lužánkami se natáčí film o Zátopkovi

BRNO – Těšíte se na film o atletické legendě? V Brně se právě natáčí olympijské scény. Režisér David Ondříček natáčí na stadionu Za Lužánkami v Brně film o Emilu Zátopkovi. V hlavních rolích hrají Martha Issová a Václav Neužil.

Brněnský stadion i díky jeho neutěšenému stavu prý film zachránil. Jiný stadion, který by se dal přetvořit do podoby z přelomu čtyřicátých a padesátých let minulého století, údajně filmaři už nenašli. A tak by se film bez stadionu Za Lužánkami asi vůbec nenatáčel. Na úryvku filmu můžete zkontrolovat, jak se blíží originálu.

Emile!!! Je s tebou všechen náš lid!!! 🇨🇿🏃‍♂️Těšíte se na film o atletické legendě? V Brně se právě natáčí olympijské scény. Zkontrolovali jsme, jak se blíží originálu 🎥Dobový komentář stojí za to! 🎙️Zátopek LUCKY MAN FILMS

Zveřejnil(a) Události Brno dne Pátek 30. srpna 2019

Stadion bylo potřeba pro natáčení zcela předělat. Stadion v chátrajícím stavu tak prošel velkou změnou. Stromy vykácela Veřejná zeleň města Brna. „Město pomohlo i s uložením nové a odvozem staré zeminy,“ řekl první náměstek primátorky Petr Hladík. Následně se vytvořila nová běžecká dráha. Plocha se musela znovu srovnat a zhutnit, také se pěstoval trávník. Město chce stadion podpořit kulturními a sportovními akcemi. Plánuje stadion využít na volnočasové aktivity a trávník udržovat.

Aby byl běh co nejvíc autentický, závodí skuteční běžci a v reálných Zátopkových časech. Martha Issová prochází regulérním atletickým tréninkem stejně jako jiné oštěpařky. K Daně Zátopkové cítím veliký respekt a úctu,“ popsala své přípravy Issová. V Brně se natáčí nejnáročnější scény z celého filmu. Filmaři natočili běh na deset kilometrů z Londýna 1948. Kromě Brna zavítají filmaři také na Lipno, do Prahy a na Slovensko.