Studium stojí nemalé peníze. V Budějovicích můžete získat stipendium

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Studium s sebou nepřináší jen získávání vědomostí, ale také spoustu finančních výdajů. Pro rodinu, která má na studiích držet třeba i dvě děti, to mnohdy nemusí být jednoduché. V Českých Budějovicích je možné získat stipendium. Jaká jsou kritéria a kdy je uzávěrka žádostí, vám povíme v následujících řádcích.

I v tomto roce si studenti místních středních a vysokých škol mohou požádat o stipendium na školní či akademický rok 2019/2020. Nadace města České Budějovice pro podporu vzdělávání a vědy se už řadu let tímto sympatickým způsobem snaží usnadnit podmínky studia.

„O finanční podporu mohou žádat jak studenti ze sociálně slabších rodinných poměrů, tak i nadprůměrně nadaní, kteří úspěšně studují například dvě vysoké školy či byli úspěšní v soutěžích na celostátní či mezinárodní úrovni. Loni dostalo stipendium 14 studentů,” říká náměstek primátora Viktor Vojtko.

Podmínkou pro poskytnutí stipendia je trvalé bydliště či studium školy v Českých Budějovicích. Termín uzávěrky žádostí doručovaných odboru školství a tělovýchovy je pak do 18. října 2019. „Informace o činnosti nadace a žádost o stipendium je možné získat na webové stránce statutárního města,“ dodává tisková mluvčí města Jitka Welzlová.