Přes dva tisíce zachráněných osob. Jaký byl rok 2020 u hasičů v Praze?

Zdroj: HZS Praha

PRAHA – V loňském roce nejvíce hořelo v Praze 10. Pražští hasiči vyjížděli k více než deseti tisícům událostí a zachránili 2293 osob. Nejčastěji vyjížděli hasiči z centrální stanice a nejčernějším dnem v týdnu bylo pondělí.

Z celkového počtu 10229 událostí, ke kterým pražští hasiči vyjížděli v roce 2020, bylo 1797 požárů, 1002 dopravních nehod, 774 úniků nebezpečných látek, 1307 planých poplachů a 5277 případů technické pomoci,“ informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Škody způsobené loňskými požáry přesáhly zatím 150 milionů korun a uchráněn byl majetek v hodnotě 1,2 miliardy korun. Při požárech v Praze zemřelo třináct osob a 136 jich bylo zraněno.

Nejčastěji hořelo v Praze 10, lokalizace požárů hasičům průměrně zabrala dvanáct minut a dvaadvacet sekund. Nejčastější příčinou požárů byla nedbalost či úmysl. Hořelo od potravin, svíček, cigaret či vypalování travních porostů. Lezecká skupina byla nasazena v 59 případech, skupina potápěčů pak v 34 případech. „Nejvytíženějším měsícem byl únor, mezi dny drží prvenství pondělí. Nejčastěji byly události hlášeny mezi třináctou a čtrnáctou hodinou,“ doplnil mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nejvíce výjezdů má na svém kontě tradičně centrální stanice v Sokolské ulici, následuje strašnická stanice a třetí místo obsadila holešovická stanice. Na tísňové lince 112 bylo loni uskutečněno 288585 hovorů, na lince 150 to bylo 33095 hovorů. Oproti předchozímu roku došlo k poklesu, který byl pravděpodobně dán utlumením života v republice díky vládním opatřením.