Divadlo J. K. Tyla reaguje na události na Ukrajině a mění svůj program!

Zdroj: djkt.eu

PLZEŇ – V reakci na události posledních dní se činohra DJKT rozhodla vytvořit na Malé scéně mimořádný program na podporu válkou zasažené Ukrajiny. Ten nahradí dříve plánované představení Dortel.

V sobotu 5. března od 19.00 zde vystoupí česko-ukrajinská katela Strohoskop, v níž též působí člen souboru Martin Zahálka ml. Dorazí také Apolena Veldová, Libor Stach, Matyáš Darnady, Jana Ondrušková a Klára Kuchinková, z jejichž úst zazní úryvky z autentických výpovědí studentů a účastníků tragických událostí na Majdanu v roce 2013.

Vstupenky můžete zakoupit zde.

Události, které mají mnozí z nás ještě v živé paměti tehdy stály život více než stovku lidí. Brutální útok ukrajinských policejních složek proti demonstrantům — účastníkům Ukrajinské revoluce — na náměstí Nezávislosti (Maidan Nezalezhnosti) v Kyjevě odstartoval konflikt, který bohužel rezonuje do dnešních dní. (Nejen) proto je potřeba si tyto okamžiky připomínat a nezapomínat na jejich důsledky, souvislosti a význam. Diváci mohou zároveň přispět do humanitární sbírky organizované Diecézní charitou a městem Plzní. “Protože chceme zároveň vyjádřit také materiální podporu lidem postiženým válečným konfliktem, návštěvníci akce budou mít možnost doplnit humanitární sbírku organizovanou Diecezní charitou Plzeň ve spolupráci s Odborem sociálních služeb města Plzně. Tyto věci odvezeme přímo na sběrné místo Diecézní charity v Cukrovarské ulici, která se postará o jejich další distribuci. Budou využity k zajištění základních životních potřeb žen a dětí přicházejících z Ukrajiny či v koordinaci s lokálními kancelářemi Charity ve Lvově a v Kyjevě distribuovány především na východ Ukrajiny a do Kyjeva,” píše se na stránkách divadla.

Seznam aktuálně potřebných věcí:

potraviny (trvanlivé)
hygienické potřeby
konzervy

mýdlo

polévky (instantní)
šampon

těstoviny

kartáček na zuby

rýže

zubní pasta

olej

toaletní papír

mléko

kapesníky

vlhčené ubrousky

jednorázové žiletky / holicí strojky

pleny

tampóny

hřebeny

bepanthen

Vstupenky zakoupené na původně plánované představení Dortel zůstávají v platnosti. Pokud si přejete vstupenky vrátit, můžete tak učinit v místě nákupu do 10. března 2022.