Zlínská zoo rozsvítí vánoční strom a světelnou výzdobu

Foto: archiv Zoo Zlín

ZLÍN – Kouzelná atmosféra Vánoc ovládne Zoo Zlín v neděli 11. prosince. Na nádvoří zámku Lešná se slavnostně rozsvítí vánoční strom a rozzáří se světelná výzdoba v areálu. Návštěvníci si mohou prohlídku užít až do 17 hodin.

Vánočně laděný program začne o půl třetí u hlavního vstupu do zoo. Návštěvníci se zde setkají s Mikulášem, andělem a deseti čerty. „Znovu se v zahradě objeví skupina čertů z Bylnice. Vypadají sice děsivě, ale věříme, že i letos si děti a dospělí jejich doprovod od hlavního vstupu na nádvoří zámku Lešná opravdu užijí,“ uvedla vedoucí marketingu Romana Mikešová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Program u zámku pak nabídne vystoupení dětského folklorního souboru Trnečka, voňavé překvapení a také mikulášskou nadílku. „Krátce před čtvrtou společně rozsvítíme letošní vánoční strom a světelnou výzdobu zoo. Dárek pro zvířata mohou přinést i návštěvníci, stačí jej položit pod vánoční strom. Obyvatelé zoo nejvíce ocení ovoce, zeleninu, oříšky nebo sušené pečivo,“ doplnila Romana Mikešová.

Hlavní vstup zkrášlí menší vánoční stromek, který pracovníci zoo ozdobí světýlky a „zoobaňkami“. „Budeme rádi, když nám návštěvníci pomohou s jeho další výzdobou. Určitě hlavně děti budou mít spoustu originálních nápadů na vánoční ozdoby, takže pokud spojíme síly, bude tento stromeček opravdu jedinečný,“ uvedla Romana Mikešová.

Světelnou výzdobu doplní jaguáři

Speciální světelná výzdoba tradičně rozzáří hlavní vstup, zámecký park a zámek Lešná. Kromě typických vánočních motivů ozdobí areál světelné siluety exotických zvířat. Stávající skupinu zářících slonů, lvů, klokanů, tapírů, nosorožců, rejnoků, žiraf, tučňáků, lachtanů a supů letos doplní jaguáři.

Krása světelné výzdoby vynikne až po setmění, proto v neděli 11. prosince a od neděle 25. prosince do neděle 1. ledna 2023 zoo prodlouží otvírací dobu do 17.00. Zoo je otevřena každý den v roce včetně Štědrého dne, vánočních svátků, Silvestra a Nového roku.