Silný vítr v kraji: Padaly stromy na silnice a létaly střechy a plachty

foto: HZS JMK

BRNO, BRNO-VENKOV, BLANSKO – Od pátečního do sobotního večera měli jihomoravští hasiči nadprůměrný počet výjezdů spojených s odstraňováním následků velmi silného větru.

Od pátečního do sobotního večera v Jihomoravském kraji poskytovaly hasičské jednotky technickou pomoc při různých nebezpečných stavech způsobených silným větrem v celkem 208 případech. Jak popsal mluvčí hasičů Štěpán Komosný, průměrně vyjížděli k zásahu  každou 7. minutu. Celá situace se uklidnila až k 21. hodině. Mezi nejčastější zásahy patřilo odstranění popadaných stromů a ulomených větví z komunikací, kde zasahovali v téměř 177 případech. V 31 případech odstraňovali nebezpečné stavy. K nejvíce událostem vyjížděli profesionální a dobrovolní hasiči v okrese Blansko, Brno a Brno-venkov. Například v Hodoníně hasiči odstranili utrženou ochrannou plachtu z lešení u výškové budovy. V Modřicích zase upevňovali poškozenou gumovou plachtu, která byla součástí velké haly. V obci Klepačov hasiči řešili části popadané střechy z autobusové zastávky. V Kuřimi museli spadený strom, který poškodil i osobní vůz, odstranit až po vypnutí elektrického vedení. „Výškovou techniku jsme využili nejen k odstranění plechové střechy v obci Šatov, ale i na Blanensku u pořezu nebezpečně nahnutých stromů. Při sobotních zásazích při odstraňování následků po silném větru nemáme v záznamech žádné zranění,“ doplnil Komosný.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.