Brno odmění dobrovolníky, kteří pracují ve školách s ukrajinskými dětmi

Ilustrační foto

BRNO – Celkem čtyři miliony korun uvolní Brno na zaplacení dobrovolníků, kteří přispívají k integraci ukrajinských dětí ve školách a školkách.

Do některých mateřských a základních škol v Brně byly přijaty desítky ukrajinských uprchlických dětí. Část z nich se potýká s různými specifickými poruchami učení či myšlení, a proto je nutné, aby jim pomáhali asistenti. Ti jsou z řad dobrovolníků. „V této roli nejčastěji působí studenti a studentky Pedagogické a Filozofické fakulty MU, ukrajinští pedagogové a zástupci pomáhajících profesí z řad uprchlíků. Za svou práci dostávají od města finanční odměnu, která je svou výší spíše symbolická; chceme tím ale vyjádřit dík za jejich čas a uznání za jejich činnost a pomoc našim školám,“ dodala primátorka města Markéta Vaňková. Z toho důvodu město vyčlenilo čtyři miliony korun na jejich platy, což se týká zhruba padesáti dobrovolníků. Již v loňském roce na příspěvky putoval téměř milion, a to pro 64 dobrovolníků, kteří pracovali v období od dubna do prosince s více než 600 dětmi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.