Kotníková obuv není pouze zimní záležitostí

První jarní paprsky se nás již začínají dotýkat a slunce stále častěji dává najevo, že zimě už brzy odzvoní. Jaro a především teplé jarní počasí je stále ještě v nedohlednu, protože si ještě pár týdnů chladných dní užijeme. A i proto se stále vyplatí ohlédnutí po kotníčkových botech.

Mnoho lidí si mylně myslí, že jsou kotníčkové boty určeny pouze na zimu. Není tomu tak! Zvláště na jaro, kdy teploty pomalu stoupají, ale noci a rána jsou stále chladná, přijde kotníková obuv stále vhod. A oceníte je i ve chvíli, kdy vás zastihne jarní déšť. Stačí si vybrat takové boty, ve kterých se budete cítit pohodlně po celý den a problém je vyřešen!

S výběrem kotníkových bot na jaro zapomeňte na kožíšek nebo jinou teplou podšívku. Pokud vykoukne slunce a začnou vás hřát první paprsky, s teplou podšívkou byste moc nepochodili, a to doslova. Kromě toho zvažte i další faktory, které jsou stejně tak důležité – pojďme se na ně společně podívat!

Na vzhledu i provedení záleží

Samozřejmě, že vzhled a barva obuvi bývají prvními prvky, kterých si při výběru všimnete a podle kterých se nakonec i rozhodnete. V obuvi se totiž musíte líbit hlavně sami sobě! A když už jsme u výběru, kotníkovou obuv na rieker-eshop.cz najdete hned v několika stylech a provedeních.

Věděli jste, že můžete volit i kotníkovou obuv na platformě, na podpatku nebo na klínku? Každý z těchto druhů dokáže částečně změnit podobu vašeho voleného outfitu. Kotníková obuv na podpatku je osvědčenou klasikou, na kterou můžete vsadit vždy – většinou se jedná o nízký podpatek, který ocení na obuvi zvláště ženy.

Kotníková obuv na platformě dá vašemu stylu mladistvý a moderní vzhled a dá se skvěle kombinovat jak s volnými riflemi, chino kalhotami nebo delší sukni. Jako svršek si pak můžete vzít lehký jarní kabátek nebo bundu a outfit je hotový!

A do třetice, kotníkové boty na klínku jsou skvělým kompromisem mezi obuví na platformě a obuví na podpatku. Obuv na klínku můžete bez problémů nosit i na slavnostnější události, protože působí i formálním a elegantním dojmem. Nemusíte se tedy bát kombinace s kostýmkem nebo s ležérními šaty, které si plánujete vzít na důležitou schůzku nebo na večírek do práce

Barva jako základ celého outfitu

Jak jsme již uvedli, kromě stylu a provedení bot je nejdůležitějším prvkem barva. Její výběr byste měli zvážit na základě několika bodů, které si dopředu promyslete.

Kotníková obuv by měla barevně ladit s oblečením, které nejraději nosíte. Pokud častěji volíte neutrální barvy a nejčastěji chodíte v neutrálních, ale snadno kombinovatelných barvách, volte k nim odpovídající obuv. Pokud ale váš život hraje barvami a bez výrazného kousku byste nevyšli ráno z domu, doporučujeme se podívat i po barevných variantách! Jen pozor na překombinování, váš look by neměl obsahovat více jak dvě výrazné barvy, jinak můžete působit překombinovaně.

Při výběru také myslete na příležitosti, kam budete v obuvi chodit – pokud vybíráte boty na každodenní chození, s výběrem máte vcelku volné ruce.

Když ale potřebujete obuv na slavnostnější události, budou vhodnější volbou elegantní černé nebo hnědé boty – naopak na večírky se nebojte vybrat i barevnější obuv podle vlastní preference. Je to jen na vás, tak na co čekáte?