Házenkáři Považské Bystrice obhájili prvenství na Zepos Cupu, domácí skončili druzí

ilustrační foto

JIČÍN – Uplynulý pátek a sobotu proběhl v Jičíně tradiční mezinárodní turnaj házenkářů Zepos Cup 2023. Turnaj se hrál, podobně jako minulý rok, systémem final four, tedy s dvěma semifinálovými zápasy, druhý den byly na programu duely o konečná umístění.

V prvním pátečním střetnutí vyzvali Považskobystričtí německý celek SV 04 Plauen-Oberlosa s trenérem Ladislavem Bryknerem. Slovenský úřadující šampión potvrzoval svou kvalitu a v průběhu prvního poločasu si vypracoval až šestigólový náskok. Po změně stran soupeř převzal iniciativu a mohutně dotahoval, Považská Bystrica nakonec nejtěsnější náskok uhájila a po výhře 32:31 se radovala z postupu do sobotního finále.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ve druhém semifinále změřili síly hráči domácího O2xyworld HBC Jičín s dalším německým týmem ESV Lokomotive Pirna. Utkání hned v první minutě poznamenalo zranění Martina Hlavy, které se na herním projevu Jičínských projevilo. Domácí postupně zvýšili tempo hry a do konce prvního dějství odskočili na 17:14. Také ve druhé půli drželi házenkáři Jičína vícebrankový náskok, nakonec zvítězili 36:30 a stali se druhým finalistou Zepos Cupu 2023.

V sobotním duelu německých týmů v souboji o 3. místo zvítězil Plauen-Oberlosa nad Pirnou 35:26.

Ve finále chtěli házenkáři Považské Bystrice oplatit jičínským porážku 36:33 ze čtvrtečního přátelského utkání. To se jim také od úvodního hvizdu dařilo, na první gól Jičínských odpověděli čtyřmi přesnými zásahy v krátkém sledu a nasměrovali utkání pod svou režii. Po první půli prohrávali Jičínští 12:19, ve druhém dějství si již hosté udržovali vypracovaný náskok a po výhře 34:27 obhájili loňské prvenství.

Z vítězství v turnaji se tedy radovali házenkáři slovenského týmu MŠK Považská Bystrica s trenérem Václavem Strakou, bývalým hráčem Jičína. Domácí obsadili druhou příčku, bronz vybojoval Plauen-Oberlosa, čtvrtou příčku obsadila Pirna. Považskobystričtí opanovali také individuální trofeje, direktoriát vyhlásil nejlepším brankářem turnaje Ladislava Kovačina, nejlepším hráčem se stal Lubomír Ďuriš.

Již v pátek 25. srpna sehrají házenkáři O2xyworld HBC Jičín další přípravné utkání, od 18:30 hodin přivítají v jičínské sportovní hale německý celek TSV Simbach.