Městské byty, obchody i ordinace. Polyfunkční dům na Sofijském náměstí nahradí bývalý PRIOR

Vedení Prahy 12 slavnostně podepsalo smlouvu s koncesionářem bývalého obchodního domu PRIOR. V novém objektu se bude bydlet, chodit k lékaři i nakupovat. / Zdroj: MČ Praha 12

PRAHA – Nový supermarket, k tomu dvě patra obchodních jednotek, jedno patro pro kanceláře nebo ordinace a čtyři patra městských bytů. Takové jsou možnosti nového polyfunkčního domu, který nahradí bývalý PRIOR na Sofijském náměstí na Praze 12. A to není vše, zájem přesunout se sem má i pobočka České pošty, po dobrém místě v centru Dvanáctky se poohlíží i Městská knihovna.

Koncesní smlouvu na budovu bývalého PRIORu v pondělí 4. září slavnostně podepsal starosta Prahy 12 Vojtěch Kos spolu se zástupcem koncesionáře, generálním ředitelem společnosti BAK stavební. Koncesionář bude mít právo si po splnění poměrně přísných podmínek část pozemku odkoupit a následně prodat komerční jednotky a byty třetím osobám. Městská část obdrží každý rok pachtovné, které bude po dostavbě budovy minimálně 10 milionů korun ročně. Při koncesní smlouvě na 50 let a zvažované průměrné inflaci 2 % pak získá městská část do svého rozpočtu více než 845 milionů korun. Po skončení doby koncese navíc polyfunkční objekt zdarma převezme.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Rada městské části přijala na svém jednání v úterý 5. září 2023 usnesení, ve kterém požaduje zpracování nové studie budoucího polyfunkčního objektu, která bude reflektovat požadavky městské části a také obyvatel okolních bytových domů. Již počátkem tohoto roku proběhlo několik veřejných setkání s obyvateli okolních bytových domů a také s nájemci současného PRIORU. Do konce listopadu plánujeme další veřejné setkání, tentokrát již přímo s projektanty budoucího polyfunkčního objektu. „V plánu není pouze řešení bývalého bytového objektu PRIOR, ale také přilehlých nemovitostí a studie celého území,“ říká 1. místostarosta Petr Šula, který má koncesní řízení ve své kompetenci.