Zažijte kouzelné večery ve světle lampionů při prohlídkách zoo a zámku Lešná

Foto: archiv Zoo Zlín

ZLÍN – Večerní lampionové prohlídky jsou po roce zpět. Tři sobotní večery, konkrétně 30. září, 7. a 14. října, budou moci návštěvníci zavítat do areálu zahrady ve zcela netradiční dobu a zažít večerní atmosféru zoo a také speciální prohlídky zámku Lešná.

Večerní návštěvu areálu zoo zpestří povídání průvodců formou vedených prohlídek. „První skupina vyjde z nádvoří zámku v 18.00, další ji budou následovat v pravidelných intervalech. Ta poslední odstartuje v 19.15. Během přibližně dvouhodinové prohlídky návštěvníci získají spoustu zajímavých informací o letošních novinkách a také chovaných zvířatech,“ prozradila vedoucí marketingu Romana Mikešová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zámek Lešná připravil pro všechny zájemce velmi netradiční prohlídky. „S průvodci v dobových kostýmech se přeneseme na začátek 20. století, kdy zámek Lešná vlastnil hrabě František Josef Seilern. Společně budeme řešit záhadné zmizení klenotů pana hraběte, podezřelých bude opravdu hodně. Uvidíme, jestli nám návštěvníci pomohou záhadu rozluštit,“ nastínila pojetí prohlídek Romana Mikešová. Zámecké prohlídky budou probíhat ve dvacetiminutových intervalech, ta první začíná v 18.00, poslední ve 20.40. Vstupenky lze zakoupit vždy od 17.00, a to pouze v pokladně zámku Lešná.

K večerním prohlídkám neodmyslitelně patří i lampiony. U hlavního a sezónního vstupu bude možné zakoupit celou lampionovou soupravu, tedy lampion, hůlku se žárovkou a baterie již od 16.00. Během lampionových prohlídek cesty a pěšiny v areálu osvětlí louče a lampy, přesto zoo doporučuje vzít si s sebou kapesní svítilnu nebo čelovku.

Pokladny hlavního a sezónního vstupu zůstanou v uvedené dny otevřeny po celý den až do 19.30, areál zoo pak do 21.30. Vstupné na večerní prohlídky zoo se nemění, zůstává stejné jako při běžné návštěvě.

Foto: archiv Zoo Zlín
Foto: archiv Zoo Zlín
Foto: archiv Zoo Zlín