Komentované prohlídky libereckých čtvrtí mají úspěch. Kam se půjde příště?

LIBEREC – Městské informační centrum Liberec připravilo tři mapy městských čtvrtí, ve kterých zájemci najdou doporučené trasy k příjemným procházkám.

Součástí projektu jsou také komentované prohlídky s průvodcem, v rámci kterých mohou občané města navštívit zajímavý objekt na trase. První ze série prohlídek se uskutečnila v sobotu 30. března a představila Nové Město a Vazební věznici Liberec. O prohlídku byl ze strany veřejnosti velký zájem.

Další prohlídka představí městskou čtvrť Kristiánov, společně se Střední průmyslovou školou textilní, která se pyšní unikátními textilními stroji. Uskuteční se 15. června. Rezervace vstupenek začne 29. dubna v Městském informačním centru v Liberci.

„Cílem této aktivity je vzbudit v obyvatelích Liberce zájem o své město. Většina z nás se běžně pohybuje po stálých trasách – z domu do práce nebo do školy, na nákup nebo k lékaři, ale málokdo se jde odpoledne nebo o víkendu jen tak projít třeba po Králově Háji, pokud tam přímo nebydlí,“ říká Pavlína Sacherová z městského informačního centra.

Informační centrum připravilo doporučené trasy po městských čtvrtích Staré Město, Nové Město a Kristiánov. Ty popisují zajímavé objekty, sochy a připomínají slavné rodáky z našeho města. Cílem této aktivity je zmapování všech městských čtvrtí, které nabízí zajímavé cíle. V letošním roce postupně vyjdou městské části Perštýn, Ruprechtice a připravuje se také Dolní centrum, které sice není samostatnou městkou částí, nicméně je velmi zajímavé.