Jak správně postupovat při úniku chemické látky si hasiči ověřili ve středu 24. června s vedením a zaměstnanci Základní školy Polabiny – Prodloužená v Pardubicích. „Scénář simuloval únik chloru. Několik žáků při cestě do školy prošlo zasaženým prostorem a po příchodu si začalo stěžovat na pálení očí, kašel a zhoršené dýchání. Ředitelka školy proto přivolala hasiče,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Pipiš.
Hasiči po příjezdu provedli průzkum školy, měřili koncentrace látky a zřídili dekontaminační stanoviště. Zaměstnanci školy si mezitím procvičili invakuaci – uzavření budovy, vypnutí vzduchotechniky a přesun žáků i pedagogů do nejvyššího podlaží. Součástí bylo i pátrání po dvou pohřešovaných žácích. Do cvičení se zapojilo šest kusů techniky i chemici‑specialisté. Žáci si poté prohlédli dekontaminační stanoviště i vybavení hasičů a dozvěděli se více o zásazích při úniku nebezpečných látek.