Ze stanice Jiřího z Poděbrad jezdí častěji tramvaj č. 11

Čekání na zastávce v davu lidí není příjemné. / Ilustrační foto

PRAHA – Na nebezpečnou situaci na ostrůvcích tramvajových zastávek si začali stěžovat cestující poté, co se v polovině ledna kvůli rekonstrukci uzavřela stanice metra Jiřího z Poděbrad. Kapacita zastávek i samotné tramvaje totiž prakticky ihned přestaly nápor lidí zvládat. Aby zastávkám odlehčil, posílil proto Dopravní podnik linku č. 11.

Metro pouze projíždí stanicí Jiřího z Poděbrad od 14. ledna. Velké množství cestujících se kvůli tomu přesunulo na linky povrchové dopravy. V praxi to ovšem znamenalo, že se budou muset tísnit na úzkých tramvajových ostrůvcích, kde hrozil pád do kolejiště. Tlačení v přeplněných tramvajích také nebylo nic příjemného. Dopravnímu podniku tak po mnoha stížnostech nezbylo než posílit tramvajovou linku číslo 11 ve vybraných obdobích o další vložené spoje. Tato linka jezdí mezi Olšanskými hřbitovy přes stanice Flora, Jiřího z Poděbrad, Muzeum, I. P. Pavlovu na Zvonařku a zpět.

Podrobné informace týkající se omezení spojených s rekonstrukcí stanice metra Jiřího z Poděbrad najdou cestující na webových stránkách Dopravního podniku.