Přihlaste se o svou bedýnku zeleniny z Kunratic!

Pro zeleninu přímo z pole si letos opět budete moci přijet do Kunratic. / Zdroj: Zygón, z.ú.

PRAHA – Mnozí Pražané rádi nakupují ekologicky vypěstovanou zeleninu. Pokud mezi ně patříte i vy, mohla by vás potěšit nabídka spolku Zygón, který hospodaří na pozemcích u Kunratic. Ten už nyní přijímá objednávky na letošní sezónu. Co vše v jejich bedýnkách najdete?

Spolek Zygón svou zeleninu pěstuje na pozemcích, které si pronajal od magistrátu. V Kunraticích obhospodařuje pole s pestrou skladbou plodin – zelenina, byliny, květiny a ovoce. Ty prodává přímo z pole. V Praze 12 pak spolek má vysazený ještě vlastní tříhektarový ovocný sad na kopci Čihadlo nedaleko Točné. Letos se chystá pěstovat například brambory, červenou řepu, fazolky, různé dýně, okurky, cukety, patizony, ředkvičky a ředkve, cibuli a jarní cibulku, mrkve, čínské zelí, kadeřávky, pórky, špenát, rukolu, divoká rajčátka nebo mangold. Z bylinek bude v bedýnkách libeček, petržel, estragon, saturejka, tymián, oregano, a k tomu i léčivky. „Zasazený máme i česnek, který se snad letos vydaří,“ vzkazuje za spolek Zygón Richard Vít.

Obsah bedýnek bude pro všechny zájemce stejný. Bedýnky se budou vydávat 1x za 14 dní ve čtvrtek v odpoledních/večerních hodinách v Kunraticích na poli – ulice Jihočeská/Ke skladům. Platí se předem před sezónou (13 bedýnek od června do října po dvou týdnech), cena je 6500 korun. Pokud jste z Kunratic, můžete také Zygónu přijít vypomoci s rozdělováním sklizně do bedýnek. Dotazy a zprávy můžete spolku Zygón psát například přes jejich facebookové stránky.