Spadla klec! Policie chytila zloděje katalyzátorů, kteří operovali po celé Praze

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Série krádeží katalyzátorů z aut v pražských ulicí je konečně objasněna! Policie zatkla dva muže, kteří je mají na svědomí. A nejde o žádné nováčky, svou životní úroveň si pomocí krádeží udržovali dlouhodobě.

Policistům se povedlo objasnit sérii krádeží katalyzátorů z aut po celé Praze. Sedmačtyřicetiletý recidivista byl obviněn celkem z šesti krádeží a čeká ve vazbě na soud. „Modus operandi byl ve všech šesti případech podobný. Po krátké obhlídce okolí místa činu se recidivista vsoukal pod vozidlo, kde pomocí úhlové brusky odřezal katalyzátor z výfukového potrubí, a následně z místa nenápadně zmizel. Trestnou činnost muž páchal v různých částech hlavního města, a to v noční i denní dobu. Trestní rejstřík tohoto muže zahrnuje 11 odsouzení za majetkovou i násilnou trestnou činnost,“ sdělila policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

U jedné krádeže měl osmatřicetiletého kolegu, který mu vypomohl, i on má bohatou trestní minulost. Soud ho potrestal již 14krát, naposledy letos v únoru, kdy dostal podmínku. Kriminalistům pomohl fakt, že zloděje katalyzátorů při jeho poslední krádeži zadrželi hned po činu. „K propojení a objasnění jednotlivých skutků kriminalistům pomohly zejména poznatky z operativně pátrací činnosti i kamerové záznamy a zajištěné stopy,“ upřesnila Siřišťová. Zadržený zloděj sdělil, že běžně pracuje jako vyhazovač v nočním klubu a krádežemi si snažil přivydělat, aby udržel svoji životní úroveň. Oběma mužům hrozí až tři roky za mřížemi. Kriminalisté stále prověřují, zda spolu nespolupracovali na dalších krádežích.