Dvě ženy si vyhlídly starší nakupující a ukradly jí portmonku se sedmi tisíci korun!

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Víc než o vystavené zboží v krámu se dvě ženy zajímaly o tašky a batohy starších nakupujících. Jejich obětí se stala devětašedesátiletá žena, které z batohu ukradly portmonku se sedmi tisíci korun. Poznáváte obě zlodějky?

Policie pracuje na objasnění krádeže, ke které došlo v pondělí 23. října v obchodě ve Stodůlkách krátce po poledni. Kolem půl jedné vešla do obchodu dvojice žen s údajným záměrem nakupovat. „Po několika minutách si vyhlídly i oběť. Byla jí devětašedesátiletá žena, které jedna z podezřelých rozepla batoh na zádech a během okamžiku si z něj vzala portmonku. Po krádeži obě podezřelé urychleně obchod opustily,“ sdělil k případu policejní mluvčí Jan Rybanský s tím, že okradená žena přišla o sedm tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Případ je vyšetřován pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, a v případě odsouzení může hrozit až několikaletý trest odnětí svobody. „Pokud podezřelé z krádeže poznáváte nebo víte, kde se nacházejí, kontaktujte prosím linku 158,“ vyzval veřejnost Rybanský.

Jak se pokusit předcházet této trestné činnosti? Peněženka, mobil, svazek bankovek do zadní kapsy kalhot nebo batohu či tašky na zádech prostě nepatří. Využijte náprsní kapsy nebo si dejte věci do tašky, kterou nespustíte s očí. Tašky odložené do nákupního košíku nebo batohy na zádech jsou neuvěřitelným lákadlem kapsářů a kapsářek. Při nákupech se dívejte kolem sebe a sledujte okolí.