Policie dopadla recidivistu, který vykrádal prodejny po celé Praze!

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Policie dopadla muže, který vykradl několik pražských provozoven, kde bral jak peníze, tak i elektroniku. Byl propuštěn z vězení teprve před půl rokem, kde si odpykával trest za vloupání do více než třiceti stavebních buněk s covid testy.

Policie si všimla zvýšeného počtu vloupání do stánků, kamenných prodejen i občerstvení koncem minulého roku. „Z těchto provozoven si pachatel po provedeném vloupání odnášel finanční hotovost, drobnou elektroniku a nebylo výjimkou, že těchto vloupání provedl i několik za noc,“ sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Lupič operoval po celé Praze a policisté si všimli, že jedná vždy podobně. Vypozorovali i několik detailů navzdory jeho maskování a vytipovali časy pro kontrolu odpovídajících osob.

„Ve spolupráci s kolegy z hlídkových útvarů se jim pak podvedlo ustanovit podezřelého. Následně tohoto muže začali sledovat, aby zjistili, kde se zdržuje a mohli tak při následné domovní prohlídce zajistit co nejvíce důkazů v podobě kradených věcí, nástrojů, které používal při vloupání a další. To vše se při domovní prohlídce potvrdilo a tyto věci byly skutečně nalezeny,“ doplnil Daněk. Recidivista byl obviněn ze třinácti vloupání, při kterých způsobil škodu za víc než tři sta tisíc. K tomu ho policie podezírá z dalších jedenácti případů. Na soud čeká ve vazbě a v případě odsouzení mu hrozí až pět let ve vězení. „Závěrem nutno zmínit, že zadržený muž byl v září loňského roku propuštěn z výkonu trestu odnětí svobody, kde si odpykával dvouletý trest za vloupání do covid buněk, kterých měl na svědomí více než třicet,“ uzavřel mluvčí.