Taška plná pokladů na MHD! Strážníci zachránili majetek zapomenutý na zastávce Nádraží Podbaba

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Strážníci se občas setkají s kuriózními situacemi, které se nakonec ukážou být jinými než by jeden tušil. Původně jeli strážníci z Prahy 6 prověřit volání o postarším muži, který se měl potácet na zastávce MHD Nádraží Podbaba a vypadal zmateně. Poznávacím znamením měly být tři velké tašky.

Když strážníci dorazili na místo, nebylo po muži ani vidu, ani slechu, ale na další zastávce hlídka našla velkou sportovní tašku. „Po jejím otevření čekalo strážníky překvapení – v tašce bylo na první pohled velké množství peněz a několik peněženek,“ sdělila k případu mluvčí strážníků Irena Seifertová. Přivolaná hlídka státní policie hned vyloučila, že by věci měly pocházet z trestné činnosti, a případ tak nechala k dořešení strážníkům. „Soupis všech věcí byl dlouhý a zajímavý. Skoro jako kdyby si někdo odnášel všechen majetek. Hotovost v korunách a eurech činila téměř šest set tisíc korun,“ upřesnila mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V tašce toho bylo mnohem víc, třeba šperky, léky na bolest kloubů, hodinky, drobná elektronika, slovníky, kožené peněženky či plastová svítilna. Odevzdat zavazadlo do ztrát a nálezů by bylo nejjednodušší, ale v tašce byla i kopie občanského průkazu. Podle ní se zdálo, že majitel bydlí mimo Prahu. Strážníci ho vypátrali a muž jim potvrdil, že opravdu byl na začátku příběhu náhle zdravotně indisponovaný a záchranka ho odvezla do nemocnice. Jednu z tašek však zapomněl na zastávce. Díky úsilí strážníků mu byla druhý den taška se všemi věcmi vrácena.