Velikonoční trhy na Mariánském náměstí vítají jaro

Velikonoce na Mariánském 2024 nabízejí tradiční trhy a kulturní program v centru Prahy.

Již potřetí v řadě se Mariánské náměstí v Praze 1 stane místem, kam si Pražané i návštěvníci metropole mohou zajít pro tradiční velikonoční pomlázky i dobroty a zažít zde příjemnou sváteční atmosféru. Oblíbené velikonoční trhy, které pro Pražany a návštěvníky metropole připravilo hlavní město, doplní také doprovodný kulturní program.

Velikonoce na Mariánském 2024 nabízejí sváteční dekorace, stánky s velikonočním sortimentem, ukázky tradičních řemesel, ale také staročeský kolotoč pro děti, kreativní dílny i pestrý kulturní program pro děti a dospělé, který se bude konat vždy o víkendech a během Velkého pátku i Velikonočního pondělí.

Návštěvníci budou moci nakupovat celkem v sedmi stáncích, v nichž najdou typický velikonoční sortiment jako pomlázky, kraslice, keramiku a zkrátka nepřijdou ani milovníci velikonočních dobrot. Jedná se o originální výrobky sociálních podniků, neziskových organizací a dalších prodejců. Stánky jsou otevřeny na Mariánském náměstí od pátku 15. března 2024 denně od 11:00 do 19:00 hodin, a to až do neděle 7. dubna 2024.

Veškeré informace o akci, včetně podrobného programu, jsou k dispozici na webových stránkách velikonoce.praha.eu.

Součástí Velikonoc na Mariánském bude letos poprvé i Primátorská velikonoční sbírka potravin, která se uskuteční ve spolupráci s Potravinovou bankou pro Prahu a Středočeský kraj. Hlavní město tak navazuje na úspěšnou adventní sbírku potravin, která se pravidelně koná koncem roku. Lidé před blížícími se velikonočními svátky mohou prostřednictvím této sbírky pomoci našim spoluobčanům v nouzi, zejména seniorům žijícím na hranici chudoby, rodičům samoživitelům a lidem bez domovů.

Primátorská velikonoční sbírka potravin se bude konat v den jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy, ve čtvrtek 21. března, od 9:00 do 17:00 hodin přímo před budovou Nové radnice na Mariánském náměstí.

Zapojí se do ní nejen pražský primátor a zastupitelé hlavního města, ale také zaměstnanci Magistrátu hl. m. Prahy, zástupci různých velvyslanectví, ale i některé instituce, firmy a široká veřejnost.

Dárci nejvíce pomohou, pokud přinesou základní trvanlivé potraviny a drogerii. Vítané jsou konkrétně konzervy, rýže a luštěniny, trvanlivé mléko, olej, polévky, dětská výživa, základní a dětská drogerie.