Den otevřených dveří v ČHMÚ: Přijďte se dozvědět vše o vodě a počasí

Zdroj: Shutterstock.com

PRAHA – Český hydrometeorologický ústav zve veřejnost na tradiční Den otevřených dveří s tématem Voda v krajině. Akce se koná v sobotu 23. března od 9 do 14 hodin a je připraven je bohatý program pro všechny zájemce o vědu a přírodu.

Návštěvníci získají spoustu informací i praktických ukázek měření, které se týkají nejen vody, ale také počasí, klimatu a ovzduší. Ani děti nepřijdou zkrátka, užijí si zábavu v tvůrčích dílnách a interaktivních hrách na stáncích hydrologie, meteorologie a kvality ovzduší.

Jaké zajímavosti se návštěvníci dozví? Například co se děje s vodou, která u nás naprší, kam a kudy odtéká, kde se zadržuje a jak se počítá hydrologická předpověď nebo jak funguje koloběh vody v přírodě. Nejvíce atrakcí najdou milovníci vody na Oddechové loučce u Vltavy v Komořanech. Tady si mohou vyzkoušet měření pomocí speciálního člunu nebo se účastnit ukázek měření jakosti vody.

Den otevřených dveří v Českém hydrometeorologickém ústavu nabídne také praktické ukázky měření kvality ovzduší a zajímavá data od biometeorologů, která pomohou návštěvníkům lépe se připravit na pylovou sezónu nebo na houbařské výlety.