Otevření expozice Gobi: Zoo Praha představí mongolskou faunu

Zdroj: Zoo Praha

PRAHA – V sobotu 23. března otevře Zoo Praha dlouho očekávanou expozici mongolské fauny s názvem Gobi. Ta nabídne domov koním Převalského, kteří se tak po třech letech opět vracejí do trojského areálu. Těšit se můžete také na manuly, tj. nejmrzutější kočky světa, na mnoho zajímavých savců a plazů a rovněž na bájného olgoje chorchoje.

Slavnostní zahájení otevření expozice se koná v 13 hodin u Vzdělávacího centra, kterého se tradičně zúčastní i známé osobnosti. Celkově bude akce zahájena již v 11 hodin, kdy se bude slavnostně zahajovat 93. hlavní sezóna v Zoo Praha. Pestrý program pro návštěvníky zahrnuje i představení nejvzácnějších kachen světa a morčat paranských, které proběhne v 15 hodin poblíž expozice člunozobců v Ptačích mokřadech.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Návštěvníkům bude hrát živá hudba, budou se moci projít slavnostním průvodem a pro děti bude mimo jiné zdarma připraveno malování na obličej. Od soboty prodlouží Zoo Praha také svou otevírací dobu – její brány se zavřou až v 18 hodin.