Vejce z Velvar dorazí na Karlův most, doveze je spolek Natvrdlí

Zdroj: Muzeum Karlova Mostu

PRAHA – Více než 400 poutníků přinese v neděli 24. března na Karlův most, stejně jako ve 14. století, velvarská vejce natvrdo. Obyvatelé Starého i Nového Města pražského a Malé Strany přijďte na Vajíčkobraní.

Tato tradice vychází z legendy staré 662 let, podle níž velvarští stejně jako jiná města a obce v okolí Prahy měli na stavbu Karlova mostu formou speciální vybírané daně dodat vajíčka, která se přidávala do malty. Namísto čerstvých vajec však přivezli vejce vařená natvrdo, aby se nerozbila. Tím se stali terčem posměchu, ale tato událost se stala součástí české historie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Z Velvar, z místního velvarského Vajíčkobraní, na Karlův most dorazí vejconoši v čele s předsedou místního spolku Natvrdlých a starostou Velvar, Radimem Wolákem v jedné osobě. Průvod projde přes Karlův most až ke Křižovnickému náměstí, kde budou vajíčka slavnostně předána purkmistrovi a Pražanům. Součástí průvodu bude povoz s vejci tažený koňmi a dobová hudba, která přiblíží atmosféru středověku.

Kromě účasti na Vajíčkobraní mohou návštěvníci navštívit také velikonoční výstavu v Muzeu Karlova mostu, která připomene další zajímavosti spojené s touto historickou památkou.