Policie po roce vypátrala sošku andílka nevyčíslitelné hodnoty! Byl ukraden ze zámku

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Policie slaví velký úspěch po téměř ročním pátrání po vzácné starožitné sošce andílka, která byla ukradena ze zámku, nacházejícího se v okrese Litoměřice. Dřevěný andílek, který byl vyroben v osmnáctém století, má pro církev nevyčíslitelnou hodnotu.

„Pachatel z místa odcizil i několik dalších starožitností, kdy jejich celková hodnota přesahuje jeden milión korun. Do pátrání po odcizených předmětech se zapojili  policisté z jiných krajů, ale i Interpol. Na základě této činnosti a to téměř po jednom roce kriminalisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování Obvodního ředitelství pro Prahu III. sošku vypátrali v jedné z prodejen starožitností v Praze 8,“ sdělila policejní mluvčí Kristýna Soukupová. Zvláštní uznání si zaslouží policista z devátého oddělení, který byl za svou práci na tomto případu oceněn jako specialista roku. Soška andílka se brzy vrátí do rukou majitelky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zdroj: Policie ČR