Káva za šedesát tisíc korun: Pražští policisté pátrají po zlodějích

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Na víc jak šedesát tisíc korun si přišli dva muži, kteří ukradli jinému návštěvníkovi café baru jeho peněženku. Incident se odehrál v druhé polovině dubna, kdy čtyřiapadesátiletý muž přišel o významnou sumu peněz během obchodní schůzky.

Podle policejní zprávy se poškozený setkal s třemi muži v pražské kavárně v Praze 1. „V průběhu jednání si k vedlejšímu stolu přisedli další dva muži, kteří si povšimli kožené tašky poškozeného, kterou měl pověšenou na opěrce židle. V nestřežený okamžik využili chvilkové nepozornosti, tašku překryli bundou a následně z peněženky, která byla uvnitř, odcizili finanční hotovost. Ihned poté se přemístili k baru, kde zaplatili a odešli neznámo kam,“ sdělil policejní mluvčí Richard Hrdina.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Místní oddělení policie na Krakovské ulici zajistilo kamerové záznamy, které celou událost detailně dokumentují. „Pokud kohokoliv z této dvojice poznáváte, nebo máte jakékoliv informace, které by vedly k jejich dopadení, volejte prosím linku 158,“ vyzývá veřejnost Hrdina. Pachatelům krádeže hrozí v případě odsouzení za trestný čin krádež až dvouletý pobyt za mřížemi.