Pět mužů napadlo a oloupilo dva náhodné kolemjdoucí v Praze 9!

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Dva muži se stali obětmi brutálního útoku, kdy je napadlo pět cizinců! K náhodnému večernímu útoku i oloupení došlo loni 6. prosince v ulici Bryksova v Praze 9. Útočníci měli tu smůlu, že si jich všiml policista ve svém volnu, který okamžitě zavolal na linku 158. O události informovala policejní mluvčí Kristýna Soukupová.

„Napadení muži shodně uvedli, že společně šli směrem k Černému mostu, kdy se cestou zastavili a zapálili si cigaretu. Jednoho z nich najednou udeřil někdo zezadu do oblasti hlavy, to samé se stalo vzápětí i druhému poškozenému. Oba vlivem tohoto útoku upadli na zem, ale tím to však neskončilo,“ upřesnila mluvčí. Útočníci do nich kopali a způsobili jim takové zranění, že se nemohli ani bránit. Následně byl jeden ze zraněných i oloupen o platební kartu z peněženky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Incidentu si povšiml ještě jeden svědek, který útočníky okřikoval, aby nechali muže být. Ve chvíli, kdy pachatelé z místa začali utíkat, se je svědek snažil pronásledovat, avšak neúspěšně. Obrátil se tedy na blízké místní oddělení policie, kde událost oznámil,“ dodala Soukupová. Zde přítomní policisté začali po útočnících okamžitě pátrat, ale jelikož jim chyběl popis pachatelů, neměli šanci je najít. Čtyři pachatelé po činu odjeli autobusem hromadné dopravy č. 240 směrem Běchovice. Další z nich odjel autobusem č. 344 směrem Horoušany.

Policisté však získali několik kamerových záznamů zachycujících pachatele, a nyní žádají veřejnost o spolupráci. Podle svědka by se mělo jednat o muže cizí státní příslušnosti, což zjistil na základě jejich komunikace v průběhu útoku. Pokud muže poznáváte, kontaktujte linku 158.