Festival Mezi ploty 2024: Místo, kde se setkává kultura, lidskost a talent bez bariér

Zdroj: Mezi ploty

PRAHA – Jako každý rok chystá bohnická psychiatrická nemocnice Festival Mezi ploty. Ten podporuje lidi s duševní nemocí, kterých je čím dál více. Akce se koná 25. a 26. května 2024 v nemocničním areálu a slibuje kvalitní umělecký program, kde dostanou prostor profesionální, amatérští a handicapovaní umělci, zastupujících různé žánry.

Festival Mezi ploty má více než 30 let tradici a je symbolem spojení kultury s lidskostí vůči lidem, kteří jsou duševně nemocní. Letos se festival chce zaměřit kromě začínajících i slavných umělců na umělce s různými formami zdravotního postižení. Cílem je podpoření jejich talentu. Vedle uměleckého programu se festivalu zúčastní řada odborníků na duševní zdraví a peer konzultantů, kteří mají vlastní zkušenost s duševní nemocí. Na dvou scénách „Ujíždíme na duši“ budou návštěvníkům nabízet pomoc a diskutovat s nimi o důležitých tématech, jako jsou stres, úzkosti, závislosti či problémy dětí, u nichž v současnosti rapidně roste výskyt depresivních onemocnění.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Více o programu na festivalu Mezi ploty si přečtěte zde.