Zloděj si vybral špatné místo k vykradení auta. Z protějšího domu ho sledoval kriminalista!

Detail of police car - 158 - phone number for calling Police of Czech Republic / Czechia - Public service and agency for protection against criminality and criminals.

PRAHA – Špatné místo k vykradení auta si vybral osmadvacetiletý recidivista. Auto stálo v Jílové ulici v Praze 6 naproti domu a zlodějovo počínání po celou dobu sledoval kriminalista, který bydlí v protějším domě. Ten si vzal pouta a zloděje i s lupem zadržel. O případu, který se stal v sobotu krátce před jedenáctou hodinou večerní, informoval policejní mluvčí Richard Hrdina.

Zloděj se dostal bez jakéhokoliv poškození dovnitř do auta a ze zavazadlového prostoru ukradl kufr s nářadím a rázový utahovák. „Majiteli svým jednáním způsobil škodu dosahující bezmála deseti tisíc korun,“ upřesnil mluvčí. Recidivista měl však smůlu, z protějšího domu ho sledoval ve svém volnu kriminalista. „Ihned vyběhl ven na ulici a po několika metrech za použití donucovacích prostředků mladého muže zadržel. Ihned poté si přes linku 158 přivolal na pomoc uniformované policisty, kteří zadrženého převezli na policejní služebnu k provedení dalších procesních úkonů,“ dodal Hrdina.

Lustrací bylo zjištěno, že se jedná o majetkového recidivistu, kterého propustili z vězení před několika měsíci. Nyní mu hrozí mu v případě odsouzení za trestný čin krádež ve druhém odstavci až tříletý pobyt za mřížemi.