Nákup drog u Anděla přerušila policejní hlídka: Zajištěno 280 gramů pervitinu!

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Žena si koupila u Anděla pervitin, avšak měla smůlu na policejní hlídku, která si jí při nákupu všimla. K držení drogy se hned přiznala a k prodeji se též doznal prodávající. Celkem bylo zajištěno téměř 280 gramů pervitinu.

Strážci zákona si všimli v ulici Nádražní dvou osob, které se jevily jako uživatelé drog a vzájemně si skrytě předávaly nezjištěné předměty. „Policisté pojali podezření, že se může jednat o prodej návykových látek a na základě toho, oslovili nejdříve ženu, kterou vyzvali k prokázání totožnosti. Na dotaz, zda má u sebe nějaké návykové látky odpověděla, že ano. Žena uvedla, že si zakoupila celkem třicet gramů pervitinu od neznámého muže. Provedený orientační test na přítomnost návykové látky prokázal, že se skutečně o uvedenou drogu jedná,“ oznámila policejní mluvčí Kristýna Soukupová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté zkontrolovali i muže, a ten se také doznal, že u sebe přechovává větší množství pervitinu, a ženě tuto látku též prodal. Předběžným zvážením zajištěné látky policisté tak zjistili, že se jedná o téměř dvě stě osmdesát gramů drogy. Ženě za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Muž byl obviněn dle stejného ustanovení, kdy však čin spáchal ve značném rozsahu a v případě odsouzení může za mřížemi strávit až deset let.