Řidič přetočil registrační značku za jízdy: Hra na Jamese Bonda má důsledky!

Zdroj: Policie ČR
Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Řidič si hrál na Jamese Bonda! Přetočil registrační značku přímo za jízdy a myslel si, že mu to u policejní hlídky projde. Pro výměnu použil mechanický systém na výměnu registračních značek, avšak ani jedna k autu nepatřila. Nyní mu hrozí odebrání řidičáku a pokuta až padesát tisíc korun. O případu informovala policejní mluvčí Kristýna Soukupová.

Začátkem května kontrolovali policisté bezpečnost silničního provozu na území Prahy čtyři. Na křižovatce ulic 5. května a Sdružení si jeden z policistů díky lustračnímu zařízení všiml, že státní poznávací značka neodpovídá autu, na kterém je umístěna. „Hlídka se tak rozhodla automobil předepsaným způsobem zastavit a provést řádnou silniční kontrolu. Po zastavení si ale povšimli, že vozidlo, které jede za nimi, změnilo přední registrační značku a to přímo za jízdy jako to známe ze scén akčních filmů,“ sdělila Soukupová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Když policie řidiče zkontrolovala, zjistila, že využívá mechanický systém, který umí přetáčet registrační značku na něm instalovanou. „Obě verze registračních značek byly platné a ani jedna z nich nebyla evidována jakožto odcizená či ztracená,“ upřesnila mluvčí. Řidič se však odmítl jakkoliv vyjádřit a vydat obě registrační značky, z nichž žádná k autu nepatřila. Policie mu tedy značky zabavila a případ předala příslušnému správnímu orgánu. Nyní řidiči hrozí podezření z několika přestupků, které mohou vést k trestu zákazu činnosti v délce šesti až dvanácti měsíců a pokutě až padesát tisíc korun.