Zdrogovaný muž ohrožoval kuchyňským nožem kolemjdoucí

Ilustrační foto

PRAHA – Dramatické chvíle zažili obyvatelé a návštěvníci Spálené ulice v centru Prahy v brzkých ranních hodinách. V půl třetí ráno zavolal muž na tísňovou linku strážníků s prosbou o rychlý příjezd. Měl strach, jelikož ho i další dvě ženy ohrožoval neznámý muž s kuchyňským nožem.

Hlídka strážníků dorazila na místo během několika minut a byla informována oznamovatelem o popisu agresora a směru, kterým se vydal. „Na zastávce právě probíhal přestup na noční linku a v jedné ze souprav si strážníci všimli muže odpovídajícího popisu.  Vstoupili do tramvaje a vyzvali ho, aby si lehl na zem. Dotyčný výzvy sice uposlechl, ale pak si rychle sáhl pod oblečení a snažil se něco nahmatat,“ sdělila mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Strážníci však věděli, že má nůž, a tak ho rychle spoutali. Ještě než přijela státní policie, udělali mu test na drogy a alkohol. Ukázalo se, že devětatřicetiletý muž byl pod vlivem drog.