Loni v prosinci vstoupila v platnost novela zákona, která vymezuje zóny, kde je zakázáno odpalovat ohňostroje. „Tato omezuje používání pyrotechnických výrobků s výjimkou kategorie F1 na velké části území našeho města včetně místních částí. Proto jsme se na jejím základě a také vzhledem k množství podnětů od občanů, rozhodli pro celoroční regulaci ohňostrojů ve Valašském Meziříčí,“ vysvětlil starosta Robert Stržínek.
Toto omezení nebude platit v noci z 31. prosince na 1. ledna. I přesto ale tento den zůstává platný zákaz odpalování ve vymezených zónách. Bez omezení je možné používat pyrotechniku kategorie F1, tedy prskavky, bouchací kuličky či drobné fontánky. Ostatní druhy F2, F3 a T1, tedy petardy, římské svíce a rachejtle jsou zakázány. Zvláštní povolení mají kategorie F4 a T2, které ale patří do rukou profesionálů, jenž musí získat povolení od Báňského úřadu.

