Podle majitele byl serval jménem Cesar spatřen také v polích mezi Polerady a Brázdim, kde ho zahlédla řidička autobusu. V případě jeho výskytu mají lidé co nejrychleji kontaktovat majitele na telefonním čísle 602 663 000, aby se mohl pokusit zajistit odchyt zvířete.
Neobvyklé setkání začalo u odstaveného auta, jehož řidič upozornil hlídku na zvíře připomínající rysa na okraji pole.
Na místě se ukázalo, že by mohlo jít o servala, který utekl z chovu ve Svémyslice. Hlídka zvíře asi čtvrt hodiny sledovala a snažila se najít vhodný okamžik k odchytu. Šelma ale nakonec zmizela v husté řepce a z dohledu se úplně vytratila.
O případu se dozvěděla Policie České republiky, myslivci i odbor životního prostředí místního úřadu.
Městská policie zároveň upozorňuje, že nejde o běžné zvíře. „Serval patří mezi druhy zvířat vyžadujících zvláštní péči. V případě jeho výskytu kontaktujte MP nebo Policii ČR,“ uvedl Radek Fedaček, preventista kriminality městské policie.
Serval se lidem většinou vyhýbá, ale pokud se cítí ohrožený, může být nebezpečný. Pozor by si měli dát hlavně majitelé psů – menší může považovat za kořist, u větších hrozí střet.

