Nové veřejné přístaviště ve Staré Boleslavi se teď stává výraznou dominantou labského nábřeží. Vzniklo na pravém břehu horního plavebního kanálu před plavební komorou a slouží nejen turistům, ale také jako ochranné stání pro velká plavidla během povodní. Modernizovaná nábřežní zeď, nové vyvazovací prvky, odběrná místa elektřiny i pohodlná nástupní plocha vytvářejí zázemí, které odpovídá nejvyšším současným nárokům na vodní turistiku.

Slavnostní otevření přístaviště včetně křtu lodi Svatý Václav, která bude řeku brázdit, proběhlo 30. května ve velkém stylu. Zúčastnil se ho i probošt Libor Bulín, který nové lodi udělil požehnání, aby se po Labi pohybovala vždy bezpečně a nic zlého nepotkalo ani ji samotnou, ani cestující na její palubě.
Plánují se i plavby do Mělníka a Poděbrad
Právě třicetimetrová loď Sv. Václav tvoří hlavní hvězdu letošní plavební sezony. Pravidelně propojuje Brandýs nad Labem-Starou Boleslav s Čelákovicemi. Kromě klasických plaveb tam a zpět nabízí také oblíbené okružní výlety k Proboštským jezerům. Už poslední květnový víkend, kdy zahájila provoz, ukázal, jak moc lidé dychtí po takových výletech. Zájem byl obrovský.

Během sezóny loď vypluje každý den kromě pondělí. Od úterý do pátku vyráží v půl dvanácté na okružní plavbu k Proboštským jezerům a v půl třetí zamíří do Čelákovic. O víkendech okružní plavba začíná už o hodinu dříve a do Čelákovic se jede hned dvakrát, a to ve 13:30 a 16:00 hodin. Provozovatel lodi, Středočeská plavební společnost, ale chystá i letní výlety směrem na Mělník a do budoucna se mluví také o plavbách k Poděbradům.

