První koncert odstartují v úterý 14. června před Nadačním domem Josefa Plívy Eliška & Steve Walsh. „Jejich hudba čerpá z amerického folku a hluboké písničkářské tradice. Po nich si na domácích prknech zahrají svitavští Do větru se svou autorskou tvorbou na pomezí popu, folku a jazzu,“ řekl kulturní referent Střediska kulturních služeb města Michal Kadlec.
V úterý 21. 7. k nám do Svitav dorazí folková skupina Kapky z Červené Vody a hned po nich se na scénu vrátí projekt Tony Joch & přátelé. Tony Joch je dnes už výraznou osobností současné folkové scény a na pódiu ho doplní známé tváře z řad profesionálních muzikantů – Michael Vašíček, Karel Macálka, Lenka Titzová, Lukáš Moravec, Vlado Micenko a Vladimír Třebický.
Další dny přinesou nové kapely i hosty
V úterý 28. srpna vás ve Svitavách čeká opravdu výjimečný večer. Dorazí charismatická zpěvačka, písničkářka a akordeonistka Rozálie, která dokáže propojit šanson, kabaret i alternativní hudbu do jedinečné podoby plné emocí, dramatičnosti a jemné ironie. Další úterý 4. srpna se připravte na projekt Iván Gutiérrez & Madera. Je to kolumbijský zpěvák, kytarista a skladatel, kterého můžete znát ze spolupráce se Zuzanou Navarovou.
V úterý 11. srpna se představí zpěvák a kytarista Jan Řepka a na něho naváže Žofie Kabelková, česká písničkářka, která se zaobírá mezilidskými vztahy a propojením s přírodou. Posledním koncertem bude 18. srpna vystoupení kapely GOJI z Hradce Králové, která hraje world music s kořeny na Valašsku.
