Na lince 1 dochází k přesunu zastávky Nemocnice Rudolfa a Stefanie do ulice Matiegkova, aby se zlepšil průjezd a zvýšila bezpečnost v okolí U Elektrárny. Ruší se také méně využívané krátké spoje po 12 hodině. Nahrazují je jiné, které mají lepší návaznost na vlaky a spoje Pražské integrované dopravy. Nově přibyl časný spoj od Alberta na Terminál, který zajistí odjezd na vlak směrem na Prahu už ve 4 hodiny ráno.
Další změny zaznamenává linka 2, kde přibývají o víkendech nové spoje s vazbou na rychlíky R17 do Prahy a z Prahy, které usnadní cestování zejména k Mateřské škole Úsměv. Naopak se ruší zastávka Jiřího Franka – dětské hřiště, a to kvůli bezpečnostním rizikům i opakovaným stížnostem obyvatel. Podobné úpravy se dotýkají i linek 3 a 4, kde dochází ke zjednodušení spojení a omezení méně vytížených úseků, zejména v okolí Masarykova náměstí a U Náhonu.
Posílí spoje na rychlíky
O jeden pár večerních spojů přichází linka 5, zatímco linka 6 se zkrátila k informačnímu centru Konopiště a naopak v ní přibyl nový pár spojů o víkendu. Sjednocují se u ní také jízdní řády mezi pracovními dny a víkendy. „Změny víkendových spojů reagují na data ze systému automatického sčítání cestujících, na podněty na chybějící spojení na rychlíky o víkendu ze Spořilova II a podněty na sjednocení spojů linky 6 v pracovní dny a víkendy,“ vysvětluje referent benešovského městského úřadu pro MHD Jan Vachtl.
Změny v dopravě také souvisejí s plánovaným posílením linky Pražské integrované dopravy 426, která se stane nejdůležitějším spojem navazujícím na rychlíky a výrazně zkrátí své intervaly. Cestující by navíc měli věnovat zvýšenou pozornost výlukovým jízdním řádům, protože některé linky dočasně ovlivní probíhající stavební práce v ulicích Husova, Na Chmelnici, Dukelská a Jiřího Franka.

