Od června do září se do programu zapojí více než dvacet muzeí, galerií a dalších kulturních organizací. Návštěvníci si budou moct vybrat z celkem 65 akcí po celém kraji.
Program letos nabídne koncerty, divadelní představení, autorská čtení, stand-up vystoupení i promítání letních kin. „Středočeské kulturní léto už patří mezi stálice našeho letního programu,“ uvedl radní pro kulturu Václav Švenda.
Koncerty, divadla i letní kina
Milovníci hudby se mohou těšit například na Karla Plíhala, Emila Viklického nebo koncerty filharmoniků v Roztokách. Rockovou atmosféru přiveze Olympic Revival do Lhotky u Mělníka.
Divadelní program nabídne vystoupení souboru Cirk La Putyka v Kutné Hoře nebo Divadla Bez zábradlí ve Vlašimi a Přerově nad Labem.
Chybět nebudou ani filmové večery. Letní kino ožije například v hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích.
Program zamíří po celém kraji
Akce se uskuteční například v Roztokách, Nižboru, Kutné Hoře, Vlašimi, Jílovém u Prahy, Benátkách nad Jizerou nebo ve Staré Huti.
Kompletní program organizátoři zveřejní na webu Středočeského kulturního léta.


