Zavražděnému bylo dvacet šest. Zemřel násilím

Na této faře byla nalezena mrtvola mladého muže. Včera kriminalisté zadrželi možného vraha.

Policie intenzivně pátrá po vrahovi, který zanechal mrtvého mladíka na opuštěné faře v Chudobíně u Litovle na Olomoucku. Jeho tělo bylo nalezeno včera krátce po poledni v objektu, který již delší dobu církev nevyužívala.

„Tým kriminalistů na případu intenzivně pracuje, vyhodnocuje dosavadní informace a poznatky, bylo stanoveno několik vyšetřovacích verzí,“ informoval dnes odpoledne olomoucký policejní mluvčí Libor Hejtman. 

Olomoučtí kriminalisté už mají k dispozici výsledky soudní pitvy, které potvrdily, že šestadvacetiletý muž z Litovelska utrpěl zranění neslučitelná se životem a zemřel násilnou smrtí. „Z taktických důvodů nelze sdělit nyní nic konkrétního, neboť jakékoliv podrobnější informace by mohly narušit průběh vyšetřování a zkomplikovat tak dopadení pachatele,“ dodal mluvčí.

Policie však obrací na veřejnost, která by mohla objasnit smrt mladého muže. „Pokud někdo má jakékoliv informace, které by mohly policistům pomoci s vyřešením tohoto závažného zločinu, kontaktujte, prosím, policisty prostřednictvím linky 158, případně se obraťte se svými poznatky na nejbližší policejní služebnu,“ vyzval Hejtman. 

Pachateli v případě dopadení hrozí za trestný čin vraždy trest odnětí svobody od deseti do osmnácti let.