V Prostějově se bude o Vánocích zase bruslit

PROSTĚJOV – Kluziště o rozměrech 15×30 metrů bube letos opět k dispozici v předvánočním a vánočním období na náměstí T.G.Masaryka v Prostějově. „Lidé budou moci opět bruslit pod širým nebem a mobilní kluziště využívat po dobu devíti týdnů, konkrétně v termínu od 8. 11. 2019 do 5. 1. 2020,“ uvedl primátor František Jura.

Kluziště ve vánočním čase se v Prostějově stává novou tradicí, která získala oblibu široké veřejnosti. Provozní doba kluziště je naplánována denně od 9,00 do 21,00 hodin,  24. prosine a 31. prosince bude možné bruslit jen do 16,00 hodin). „Lidé budou mít bruslení zdarma s tím, že zpoplatněno bude pouze půjčování bruslí. Všechny podrobné informace budeme zveřejňovat na webu a facebooku města,“ doplnila náměstkyně Milada Sokolová a slíbila, že kluziště nabídne kulturní novinky.

„Lidé budou mít k dispozici skříňky s čtyřiadvaceti boxy k odložení věcí. Jednotlivé boxy jsou samostatně uzamykatelné s mincovním zámkem na dvacet korun. Ledová plocha bude opět nasvícena, stejně jako loni. Pro potřeby přezouvání budou využity stávající lavičky, které jsou umístěny pod habry. Tyto lavičky budou doplněny o další tak, aby byla zajištěna dostatečná kapacita míst pro přezouvání. Od těchto přezouvacích míst bude směrem k ledové ploše položen protiskluzový gumový povrch, aby nedocházelo k poškozování bruslí a dlažby. Na lavičky budou pro zvýšení komfortu pořízeny podsedáky, které budou obsluhou instalovány po provozní dobu kluziště,“ upřesnil první náměstek primátora Jiří Pospíšil.