Očkování v Hruškových Dvorech končí, příští týden se přesune do jihlavské nemocnice

Foto: Nemocnice Jihlava

JIHLAVA – Očkovací centrum, které téměř rok fungovalo v Hruškových Dvorech, se přesouvá zpět do jihlavské nemocnice. Již od 2. března se bude očkovat v přízemí nemocniční budovy, nedaleko místa, kde bývala dříve pohotovost.

Očkovací centrum Hruškovy Dvory fungovalo od března loňského roku. „Celkově zde zdravotníci aplikovali 155 247 dávek. Z toho 64 tisíc bylo prvních dávek, dalších 60 tisíc druhých dávek a 31 tisíc posilovacích,“ řekl krajský koordinátor pro očkování Alexander Filip. Zároveň ocenil majitele ATXcentra Jakuba Klobásu, který umožnil vybudování centra v Hruškových Dvorech za skvělých podmínek.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

„Samotný provoz jihlavského velkého očkovacího centra logisticky podpořily i přilehlé komerční firmy, které vyčlenily pro klienty centra parkovací místa. Svou roli splnila i speciální autobusová linka v prvních měsících provozu centra. Z pohledu zřizovatele nemocnice, která očkování v jihlavském velkém centru zajišťovala, šlo o ukázkové pracoviště,“ dodal náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný.

Očkovací centrum v Hruškových dvorech svou činnost ukončilo v pondělí 21. února. Od středy 2. března se začne očkovat ve vybrané ambulanci jihlavské nemocnice na Vrchlického ulici. Místo bude značené, nachází se v přízemí u bývalé pohotovosti, v blízkosti urgentního příjmu, kam přivážejí záchranáři pacienty. Vjezd je z ulice Vrchlického a vstup z „malého“ parkoviště. V plánu je aplikovat zde také novou vakcínu společnosti Novavax.