O víkendu můžete na Vysočině navštívit ateliéry. Poznejte zblízka tvorbu regionálních umělců

KRAJ VYSOČINA – Více než stovka ateliérů na Vysočině bude ve dnech 1. – 2. září otevřena návštěvníkům. Kromě prohlídky nabídnou některé z nich i doprovodný program či možnost vyzkoušet si dané řemeslo.

Návštěvníci již 12. ročníku Dnů otevřených ateliérů na Vysočině se mohou těšit na 120 ateliérů zastupujících rozmanitá řemesla a umělecké techniky. Akce se tradičně zúčastní i muzea, galerie a umělecké školy. „Je to výjimečná příležitost seznámit se s malíři, grafiky, keramiky, sochaři, kováři, řezbáři, skláři, šperkaři a dalšími umělci přímo v jejich prostředí, kde tvoří své dílo,“ vyjmenovává náměstek hejtmana Kraje Vysočina Roman Fabeš.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Seznam ateliérů naleznete na webových stránkách a nezapomeňte si projít i veškeré změny a aktualizace. Na stránkách je dostupná také mapa, která cestování po ateliérech usnadní. Než zamíříte do toho vámi vyhlédnutého, zkontrolujte si, zda má právě otevřeno. Ne všechny budou přístupné po oba víkendové dny a někam je třeba se předem telefonicky objednat. Případné dotazy vám zodpoví na telefonním čísle 737 451 928.

Myšlenka uspořádat Dny Otevřených Ateliérů vznikla v roce 2023 ve spolkové zemi Dolní Rakousko. Později se projekt rozšířil i do České republiky, a to do kraje Jihomoravského, Jihočeského a Kraje Vysočina.