Nahradilo opotřebovanou pyramidu! Děti pokřtily nové hřiště na Borech

PLZEŇ – Stará a opotřebovaná pyramida, která léta stála v Šimerově ulici na Borech, před nedávnem vzala za své. Dlouho to netrvalo a místní malé děti se zde nyní mohou těšit z nových atrakcí.

Vyrostlo tu totiž zbrusu nové hřiště, které bylo slavnostně otevřené tento týden. Děti se zde mohou dosyta vydovádět na houpačkách, klouzačce, pružině i lezecké stěně. Nechybí ani prvky procvičující motoriku a fantazii. „Na tomto místě stála pyramida, která už měla svá nejlepší léta, jak se říká, za sebou. I z bezpečnostních důvodů jsme ji proto odstranili a nahradili prvky novými. Ty jsou určené pro nejmenší děti do předškolního věku,“ uvádí starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Nové hřiště vyšlo obvod na téměř půl milionu korun. Je kvalitní, certifikované a zcela bezpečné. „To jako otec malého dítěte sám oceňuji nejvíc. Jsem rád, že vedle houpačky pro už trošku šikovnější předškoláčky, se může zhoupnout třeba roční batole,“ říká 1. místostarosta Pavel Šrámek.

Třetí městský obvod právě na Borech zkouší nový koncept rozmístění dětských hřišť tak, aby vyhovoval všem věkovým skupinám. „Když má například maminka dvě děti s přiměřeným věkovým odstupem, může si její menší ratolest pohrát na hřišti před školkou, v blízkosti Šimerovy ulice je totiž 55. mateřská škola. A pak, když děti povyrostou, pohrají si zase na větších prvcích v blízkosti škol Šedivka a Růžovka,“ popisuje starosta. Tam totiž obvod v minulém roce instaloval nový herní prvek Letadlo, který ocení i žáci druhého stupně.

Zdroj: Městský obvod Plzeň 3