Péči maminkám usnadní inovativní kojící a přebalovací box. Na vývoji se podílela i Baťova nemocnice

Foto: archiv KNTB

ZLÍN – Soukromí a pohodlí při kojení a přebalování si mohou dopřát maminky díky boxu NOOK MAMA. Ve spolupráci s Novorozeneckým a Gynekologicko-porodnickým oddělením KNTB, kde je box umístěný, přišlo studio Archetypo s novým vylepšením NOOK MAMA Mark 2.

Podle vrchní sestry oddělení, Ivany Cvičkové, je box pro novopečené maminky velkým přínosem. „Maminky ho hodně využívají a velmi kladně hodnotí, že tady mohou komfortně a diskrétně nakojit i přebalit své děti. Box pro ně zajišťuje soukromí, což nám předtím v čekárně u ambulancí chybělo,“ hodnotí Cvičková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Umístění NOOK MAMA Mark 1 ve zlínské krajské nemocnici jsme vnímali jako velký krok a zároveň jakousi zátěžovou zkoušku, která měla funkčnost našeho řešení ověřit v praxi. Díky hodnotným podnětům od personálu nemocnice i maminek, jež náš kojící a přebalovací box využívaly, jsme dostali skvělou příležitost přizpůsobit výrobek jejich potřebám ještě více. Společně s KNTB jsme tak začali vyvíjet mladšího bratra NOOK MAMA – model Mark 2,” říká Filip Markytán ze studia Archetypo.

Nové řešení a design věnuje pozornost vnitřnímu prostoru boxu. Plocha přebalovacího pultu, sedák kojícího křesla i všechny vnitřní stěny jsou nyní opatřené čalouněním z hygienické koženky. Změnou prošel i materiál nosných stěn, kdy využívá kvalitní LTD desky s volitelným dekorem lamina. NOOK MAMA Mark 2 je celkově méně náročný na údržbu, zaručuje odolnost a poskytuje optimální řešení vhodné k umístění do jakýchkoliv veřejných prostor s vysokým vytížením i přísnými nároky na hygienu.

Foto: archiv KNTB