Vzkaz mimozemšťanů? Neznámý vandal vytvořil obrazce na hřišti v Zakřanech

Foto: Policie JMK

BRNO-VENKOV – Na fotbalovém hřišti v Zakřanech se objevilo 36 trojcípých hvězd, které tam z neznámých důvodů vytvořil neznámý vandal.

Nepochopitelný pohled se naskytl fotbalistům a občanům ze Zakřan, když přišli na svoje fotbalové hřiště. Zatím neznámý pachatel na jejich hrací ploše vytvořil 36 obrazců ve tvaru trojcípé hvězdy. Pravděpodobně za použití šablony a velmi silné chemikálie tím zcela poničil hýčkaný trávník na více než polovině hřiště. Podle policejního mluvčího Bohumila Maláška mají  fotbalisté hned několik problémů. Jednak jakým způsobem co nejrychleji a nejefektivněji poničený trávník zrekonstruují tak, aby mohli na kvalitním hřišti dále trénovat a hrát mistrovská utkání. Hledají také důvody, co mohlo vandala vést k nezvykle zvláštnímu jednání. Řeší také otázku, jakým způsobem nahradí neočekávanou škodu odhadovanou na 40 tisíc. „Mnozí s velkým množstvím fantazie za obrazci vidí možný vzkaz či zprávu mimozemské civilizace,“ uvedl Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.