Jihlavou letos opět poběží světlušky. Výtěžek ze sbírky pomáhá zrakově postiženým

Foto: Město Jihlava

JIHLAVA – Do jihlavského lesoparku Heulos se ve čtvrtek 16. května vrátí Noční běh pro Světlušku. Veškerý výtěžek z charitativní akce, kterou organizuje Nadační fond Českého rozhlasu, půjde na konto těžce zrakově postižených.

Účastníci si i letos budou moci vybrat ze dvou okruhů: malý, o délce 3 kilometry, nebo velký, měřící zhruba 5 kilometrů. „Při tomto běhu ale nejde o rychlost, jde spíše o zážitek a chuť pomáhat druhým,“ říká Hana Marhanová z Českého rozhlasu Vysočina.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Každý účastník obdrží startovní balíček. Ten, kdo se stihne včas zaregistrovat, si bude moci vybrat ze dvou variant – vak na záda s čelovkou, nebo vak se sportovní čelenkou. Registrace probíhá online, ale bude možná i na místě před akcí.

Startovné zůstává stejné jako vloni, na jednu osobu činí 500 korun. „Z toho jde 250 korun do veřejné sbírky Světluška na přímou pomoc těžce zrakově postiženým a dalších 250 korun je příspěvkem do projektu na to, abychom mohli přijmout podporu transparentně a účelně ji rozdělit, a také na vlastní služby Světlušky,“ doplňuje ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabriela Drastichová.

Samotný běh startuje ve 21 hodin, areál letního kina se ale návštěvníkům otevře už o dvě hodiny dříve. Večerem budou provázet moderátoři Českého rozhlasu Vysočina Hela Dvořáková a Robin Šalamon, zahraje kapela Karel na nákupech.