V posledních dnech došlo k zahájení každoroční výsadby letních květin, které během příštích týdnů zaplní parky, náměstí i další veřejná místa. Zahradnice technických služeb letos vysadí více než padesát čtyři tisíc letniček. Největší květinové záhony vzniknou tradičně v Jiráskových sadech, další výzdoba se objeví například v Sadech architekta Lisky, v Kotěrově ulici nebo na Masarykově a Ulrichově náměstí.
Letošní květinové motivy budou inspirované symboly lásky a ornamenty. Ve městě se objeví například afrikány, begónie nebo verbeny v různých barvách. Výsadba za více než dva miliony korun potrvá zhruba tři týdny a pracovníci technických služeb se budou o záhony starat až do podzimu. Nejvíce květin rozkvete tradičně během června.
„Každý rok se snažíme vytvořit jiné motivy a přinést do města nové barevné kombinace. Letos jsme zvolili jemnější tvary a motivy spojené s láskou a pozitivní atmosférou. Velkou roli hraje nejen vzhled záhonů, ale také odolnost jednotlivých odrůd vůči městskému prostředí a letním teplotám,“ dodává autorka návrhů ze střediska městské zeleně Daniela Maternová.



