Město spustilo projekt zaměřený na inventarizaci a dlouhodobou správu městské zeleně. Zakázku za necelých dvanáct a půl milionu korun získala společnost, která bude po dobu deseti let zajišťovat evidenci stromů a dalších porostů i návrhy odborné péče.
„Chceme se víc zaměřit na pravidelnou údržbu a předcházet problémům, ne jen řešit kácení a novou výsadbu,“ dodává náměstek primátorky města HK Adam Záruba.
Město vlastní více než padesát tisíc vzrostlých stromů, jejichž stav chce mít pod lepší kontrolou. V následujících měsících vznikne podrobný přehled městské zeleně a plán péče, který má přispět k její lepší kondici, delší životnosti i větší bezpečnosti. Správu zeleně bude mít na starosti odbor městské ekologie magistrátu, údržbu zajistí technické služby a pravidelné kontroly dřevin bude provádět externí zpracovatel.
