Konec běhání po celém Karlíně. Škola na Lyčkově náměstí získá jídelnu i tělocvičnu

Místo, kde se mohou v klidu najíst, zatím školákům v Karlíně stále chybí. / Ilustrační foto

PRAHA – Školáci z Karlína se stravují, kde se dá, chybí jim už několik let i prostory pro tělocvičnu, které základní škola na Lyčkově náměstí postrádá. Změnit by to měla plánovaná přístavba, pro kterou městská část Praha 8 po dlouhé době konečně získala pravomocné stavební povolení. Kdy by se mělo začít stavět?

Přístavba, do které by se měla kromě tělocvičny a jídelny vejít i školní kuchyně, má secesní budovu školy na Lyčkově náměstí propojit se současnou moderní architekturou, podle architektů s ní rozhodně nemá soutěžit. Pokud vše půjde podle plánů, stavět by se mělo už v roce 2024 a dokončeno by mělo být nejpozději za další dva roky. Předpokládané náklady na stavbu jsou v rozmezí 200 – 250 milionů korun. „Magistrát hlavního města Prahy nám poskytl dotaci ve výši 103 milionů korun, s tím, že máme přislíbenou finanční spoluúčast i na ten zbytek těch nákladů, které s tím vzniknou,“ řekl místostarosta MČ Praha 8 pro školství Matěj Fichtner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Městská část Praha 8 přístavbu k Základní škole Lyčkovo náměstí plánuje už sedm let. „Starší děti na tělocvik a na sportování chodí do vedlejší školy, což je organizačně náročné. Co se týče jídla, stravujeme se v různých prostorách po celém Karlíně, takže děti se rozutíkají a chodí většinou v družině nebo samostatně po Karlíně, aby se najedly, buďto ve vedlejší škole nebo jiné výdejně,“ popisuje Jan Korda, ředitel ZŠ Lyčkovo náměstí.